cz sk pl
Novinky

U nás je stále něco nového. Podívejte se na přehled našich novinek.

5.10.2018

5G bude mít vliv na všechny části sítě

Technologie 5G má budoucnost! Dokáže přenést až 1000x větší objemy dat.

Není pochyb o tom, že 5G bude mít vliv na všechny části sítě – od koncových uživatelů až po datová centra a vše mezi nimi. Podle posledních průzkumů se očekává, že 5G položí základy pro technologie inteligentního řízení veškerých zařízení kolem nás nebo IoT (Internet věcí), které bude stále více intuitivní a integrováno do inteligentních budov a měst.

Ačkoliv se rok 2025 může zdát jako velmi vzdálený, datová centra již cítí, že by se měla začít připravovat. Data budou muset být hostována a streamována s výrazně vyššími rychlostmi, objemy a nižšími latencemi.

Přiblížení obsahu k uživateli

Díky technologii 5G, která dokáže přenést až 1000x větší objemy dat, je pravděpodobné, že spotřebitelé budou obsah stahovat častěji a ve větším množství. Navíc s očekáváním výrazného snížení latence, budou technologie stále více virtualizovány. Veškerý informační tok se stále zpracovává v datových centrech, což znamená, že i přes nízkou latenci z mobilního zařízení na základnovou stanici, datová centra budou muset být dostatečně blízko k samotné mobilní infrastruktuře, aby se dosáhlo požadovaných parametrů.
Někteří lidé předpovídají, že datová centra se budou muset přiblížit k mobilní infrastruktuře a velká centralizovaná data centra nebudou mít šanci. Přenosové rychlosti budou i nadále růst exponenciálně, což znamená, že vzdálená datová centra nebudou schopna udržet krok.
5G bude vyžadovat novou přenosovou infrastrukturu včetně stovek základnových stanic a tisíců nových antén – známé jako „small cell“ a DAS (distribuované anténní systémy), které budou nasazeny do městské infrastruktury.
Hustota základnových stanic pro 5G bude vytvářet nároky na konvergenci mezi kabelovou a bezdrátovou sítí, čímž se rapidně zvýší požadavek na kapacitu optických sítí, které dokážou zajistit dostupnost a flexibilitu pro podporu všech potřebných služeb.
Společnost CommScope je klíčovým hráčem téměř ve všech významných inovacích v komunikačních sítích. Díky svým zkušenostem pomohli přivést svět do doby LTE, a ani nyní nezpomalují. Základní vizí společnosti CommScope v oblasti 5G je „síť v síti“ – sbližování kabelových a bezdrátových sítí s převládajícím použitím optických vláken jako základním nástrojem řešení různorodosti telekomunikačních sítí.

Link na video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=-Dzcw4OkS5w

Link na info o 5G na CommScope: https://www.commscope.com/5G/

Fotogalerie