cz sk pl
Novinky

U nás je stále něco nového. Podívejte se na přehled našich novinek.

8.10.2018

Inovativní způsob připojování zákazníků v sítích FTTH

Společnost Emtelle přišla s inovativním řešením, jak snížit náklady na připojení koncových zákazníků při výstavbě sítí FTTx.

Připojování zákazníků v současné době vyžaduje alespoň dvě návštěvy u koncového zákazníka. Jednu návštěvu při instalaci optického vlákna do objektu a druhou návštěvu pro ukončení vlákna v bytové zásuvce a uvedení do provozu koncového zařízení.

Vláknový svazek s předinstalovanými optickými konektory na obou stranách snižuje počet vstupů do jednotlivých objektů a počet svárů, které jsou nutné pro připojení koncového zákazníka. Využitím vláknového svazku s předinstalovanou ferulí dokážeme v jednom kroku připojit zákazníka včetně instalace optického vlákna i zapojení optického konektoru. Předkonektorovaný vláknový svazek s připravenou ferulí pro konektor LC lze zafouknout do mikro trubičky s vnitřním průměrem 3,5 mm. Konektor LC/APC je určen pro přímou instalaci u zákazníka bez použití jakéhokoliv nářadí s finanční úsporou za použití optického pigtailu a sváru optického vlákna. Druhá strana svazku je opatřena předinstalovaným konektorem SC/APC v patchcordovém provedení pláště. Vláknový svazek s předinstalovanou ferulí je určen pro přímé zafouknutí do mikro trubiček nebo k instalaci do stávajících ochranných trubek uvnitř objektů.

QWKlink řešení předkonektorovaného svazku vláken je dodáváno na papírovém bubínku pro přímé zafouknutí. Délky svazků mohou být od 25 až do 500 metrů s dodacími délkami odstupňovanými po 25 metrech. Při samotné instalaci tak lze poměrně přesně určit délku vláknového svazku pro připojení konkrétního objektu bez zbytečně dlouhých rezerv.

QWKlink řešení může být použito i v mikro trubičce, ve které již je vláknový svazek zafouknutý. Při samotné instalaci mikro trubičky do objektu dojde v jednom kroku jak k instalaci chráničky a vlákna, tak i k samotnému zakončení optickým konektorem.

Při současném trendu vzrůstající výstavby sítí FTTH je zvyšován tlak na rychlou a levnou instalaci služby poskytované koncovým zákazníkům. QWKlink řešení snižuje náklady na samotnou instalaci a použitý materiál, a zvyšuje rychlost při připojování koncových zákazníků.

Fotogalerie